Vezmi si mě … Předělám tě!

Je to zvláštní, ale my, ženy, vstupujeme téměř do každého vztahu s tím, že svého partnera časem předěláme k obrazu svému. A paradoxem je, že když začne s někým chodit muž, tak doufá, že jeho partnerka bude už navždy stejná.

Zdá se snadné přijmout druhého takového, jakým je. Jenže znamená to přijmout ho a milovat kompletně, v celém rozsahu i s jeho chybami a nedostatky, s jeho přednostmi i slabinami.

Milovat ho tedy takového, do jakého jste se zamilovala. Když jste s ním začala chodit, věděla jste, že nechává nádobí na stole, ponožky na zemi, že po sobě nestele postel a boty vždy nechá válet uprostřed chodby. A přesto jste se do něj zamilovala. Myslete tedy na jeho kladné stránky a na to, proč jste se do něj zamilovala.

Čas na změnu?

Nesnažte se ho měnit, protože je pravděpodobné, že se vám to stejně nepovede.

A pokud přeci jen máte potřebu nějaké změny v partnerově chování, tak hlavně jemně a pomalu. Můžete svého partnera inspirovat, ale nemá smysl ho do něčeho tlačit a chtít, aby se změnil tak, jak chcete vy, když jemu to nebude vlastní.

Váš partner nedokáže cítit, jednat a myslet tak, jako vy. A pokud ho budete do změny nutit, nebude svůj. Určitě to neznamená, že jej nemůžete změnit. Můžete. Ale jen tak, že budete rozvíjet jeho silné stánky a slabé naopak potlačovat.

Uvědomte si, že váš partner je jedinečný. Je to osobnost a vy jste si ho vybrala takového, jaký je. Nesnažte se ho tedy předělat a respektujte jeho osobnost. Neporovnávejte ho se svými ex-partnery nebo partnery svých kamarádek.

I Vy máte své chyby

Zamyslete se také nad tím, že ani jemu se nemusí líbit některé vaše zvyky a vlastnosti. Třeba mu vadí vaše věčné tlachání s kamarádkami o ničem. Nemusí ho zajímat, co zrovna říkala Mařka o Aleně, anebo jak to všechno vidí Jitka. Nebo mu třeba můžou vadit časté návštěvy vaší rodiny u vás, ale ze slušnosti nic neřekne.

Váš parfém, který máte tak ráda, mu nemusí vonět, dekorace, kterou jste pořídila mu může připadat strašná. Třeba nemá rád, když chodíte ve vytahaných teplácích, ve staré noční košili, můžou mu vadit neumyté vlasy stažené do culíku.

Určitě ho štve, že si půjčujete jeho holení a také ten věčně ucpaný odpad vašimi vlasy. Ale respektuje vás, je s vámi rád a různé věci přehlíží. Protože si vás vybral takovou, jaká jste. Takovou vás miluje a milovat bude. Tak to prostě je.

Valná většina mužů se své partnerky nesnaží předělat. Určitě si vás nevezme s tím, že po svatbě se z vás stane šéfkuchař, když jste v kuchyni totální kopyto. Proč byste tedy vy měla uvažovat tak, že teď jsem vdaná (nebo mám konečně nový vztah) a teď se budou dít změny? Takto uvažovat je špatné a nikam to nepovede. Tedy povede, ale ne tam, kam si přejete.

Váš partner se nesnaží předělat vás, tak vy nepředělávejte jeho.

Tak tedy netloustněte, nehubněte, nestříhejte a nebarvěte si vlasy, stále se stejně oblékejte a hlavně chovejte.

Ne, to samozřejmě myslím ze srandy. Jen prostě přijměte svého partnera takového, jaký je. A tečka.

Autor: Stanislava Krajíčková

Ukazuji ženám cestu, jak pochopit sebe samé, své partnery a blízké a tím vytvářet v jejich vztazích pevná pouta a harmonii.
Na individuálních konzultacích vedu ženy k poznání, že všichni jsme v pořádku právě takoví, jací jsme.
Jsem autorkou e-booku Klíč ke šťastnému vztahu a projektu Tvořivá dílna Kreásek
Více o mně si přečtěte zde >>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *