OD ÚKLIDU KE KLIDU

5 důvodů, proč se s námi muži rozcházejí. Na ten 3. si dejte obzvlášť pozor!

Všechny víme, že i zdánlivé maličkosti mohou v partnerském soužití vést k velkým problémům. Někdy jsou ty „maličkosti“ tak velký problém, že už si nevíme rady, jak dál a situaci řešíme rozchodem.

Už jste někdy od Vašeho partnera slyšela to nenáviděné prohlášení „je konec“? V tu chvíli se Vám zhroutil celý svět a nevěděla jste, jak dál? A vlastně jste ani netušila, proč ten konec vztahu přišel?

Také jste následně hodnotila všechny možné situace, pátrala a hledala řešení? Určité scény jste si přehrávala tisíckrát v hlavě a pokaždé vymýšlela nové a nové scénáře, jak by to asi dopadlo, kdybyste řekla to a udělala tamto?

Můžu Vás uklidnit, že to prožila snad každá žena. I mně se to přihodilo a pamatuji si, že jsem tenkrát vůbec nechápala, co jsem udělala špatně. Neustále jsem se dotazovala, co jsem tedy udělala jinak, než jsem měla a slibovala, že to napravím.

Přitom už dávno nebylo co napravovat. Vztah byl pryč, láska byla pryč. Tedy ze strany partnera, z mojí ne. Já byla v šoku a potřebovala jsem znát odpovědi na mé otázky. Díky a opravdu velké díky za to, že mi je tenkrát můj expartner nevmetl do tváře. Asi bych to jen těžko rozdýchávala.

Možná ani (stejně jako já před léty) nevíte, co vedlo Vašeho partnera k rozchodu s Vámi. Co ho přimělo vztah ukončit.

Já jsem tedy i za Vás zapátrala a snažila se zjistit, proč se s námi muži vlastně rozcházejí.

5 důvodů, proč se s námi muži rozcházejí

  1. Sexuální život

Řekla bych, že toto je jeden z nejčastějších důvodů, kvůli kterému vztah končí. Ale zároveň jeden z důvodů, kterému se dá nejlépe vyhnout.

Všichni víme, že na začátku vztahu je vše velmi intenzivní. Hlavně sexuální život partnerů. Objevujete se, zkoumáte a hrajete si. Po nějakém čase opadá prvotní zamilovanost, vztah se stává stereotypním a s ním i sex.

Partner se dožaduje sexu, Vám se zase tak moc nechce, tak ho odmítnete jednou, podruhé a pak znovu. On nedá nic najevo, aby ve Vás nevzbudil pocit, že Vás má jen na sex, ale uvnitř křičí a nechápe, co se děje.

Je frustrovaný, bojí se, že pro Vás není dost dobrý a po čase to prostě vzdá. Vaše odmítání sexu časem vyústí v nezájem partnera o celý společný život. Vytratí se u něj zájem o běžné věci. Naráz je chladný a nemá zájem s Vámi nic podnikat. A samozřejmě začne pokukovat po jiných, u kterých zájem o sex vzbuzuje. Zkrátka mu chybí Vaše pozornost a hledá ji jinde…

  1. Vázne komunikace

Jak jsem již zmiňovala, po nějakém čase zamilovanost opadne. A najednou si Váš partner uvědomí, že na spoustu věcí máte rozdílný názor. A v mnoha oblastech se neshodnete vůbec. Může se stát, že z tohoto zjištění bude velmi rozčarovaný.

Je tedy důležité jít cestou kompromisů. A pokud nenajdete více společných témat, více oblastí, kde si budete rozumět a budete si mít co říct, hrozí, že o vztah přijdete.

Pamatujte si, že diskuze a komunikace je základem partnerských vztahů. Je velice důležité mít s partnerem společný zájem nebo téma.

  1. Má Vás jistou

Tady velký pozor! Toto je snad nejzásadnější a nejhůře řešitelný problém vztahů.

Nikdy nedopusťte, aby se Váš vztah dostal do této fáze. Nikdy o Vás Váš partner nesmí takto přemýšlet!

Pokud si Váš partner bude myslet, že Vás má jistou, jeho emoce ochladnou a přestane se snažit. Taky proč by to dělal.. jeho úkol byl dokončen. Má Vás jistou.

Stane se z něj balvan bez emocí a citů. Neocení Vaši snahu, Vaši starost, Vaši aktivitu.. prostě nic. Bude mu to jedno. A to proto, že Vás má jistou. Ví, že ať udělá prakticky cokoli, Vy mu vždy odpustíte.

Vyvolejte tedy v partnerovi pocit, že Vás jistou rozhodně nemá. A jak na to? Vzbuzujte v něm žárlivost. Ale opatrně. A nezaměňujte žárlivost za nedůvěru. Musíte mu dokázat, že pro něj důležitá jste. A on to musí pocítit.

  1. Ví naprosto přesně, co od Vás může čekat

Nedovolte, aby se do Vašeho vztahu vloudil stereotyp. Ten nebaví nikoho (až na pár výjimek).

Buďte nepředvídatelná a někdy až tajemná. Snažte se tu a tam svého partnera překvapit něčím novým. Může to být nečekaný výlet, nové téma konverzace, nový zájem, nová sexuální poloha. Objednejte párovou masáž, zamluvte stůl v restauraci, svádějte ho.

Pokud Váš partner zná dopředu všechny Vaše odpovědi a Vaše reakce, ztratíte v jeho očích punc nového a neprozkoumaného a je velmi pravděpodobné, že začne hledat jiný objekt zájmu.

  1. Nedostatečně si ceníte jeho snahy

Chválit, chválit, chválit! Muži potřebují, aby jejich snaha o cokoli, byla vždy náležitě oceněna. Tedy, aby byl chválen.

Pokud Váš partner denně myje nádobí a nedočká se nikdy poděkování, můžete si být jistá tím, že to dělat přestane. Pokud totiž nemá jeho snaha dostatečnou odezvu, přestane se snažit. A jestliže se přestane snažit, je skoro jisté, že mu přestalo záležet na tom, abyste Vy byla spokojená.

Tak tedy milé ženy, jestli chcete, aby Váš vztah vydržel a žili jste spolu šťastně, až do smrti, zapracujte především sama na sobě!

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *