OD ÚKLIDU KE KLIDU

Splňte si v roce 2024 své sny!

Spousta z nás si s příchodem nového roku dává novoroční předsevzetí a má velkolepé plány, jak si v tom novém roce splní své sny a přání. A přitom právě leden není díky špatným náladám a depresím, které v tomto měsíci prožíváme, tím správným časem pro nový začátek. Více jsem  o tom, proč 90 % lidí selže ve svých novoročních předsevzetích, napsala v tomto článku:

Novoroční předsevzetí: Tajemství, které vám nikdo neřekne. Odhalení, proč 90 % lidí selže!

Leden nese pověst nejdepresivnějšího měsíce v roce. Lednová melancholie je spojená s tzv. „postprázdninovým syndromem“, kdy po radostné atmosféře Vánoc a svátků nastává návrat do každodenní rutiny. Navíc jsou krátké dny, málo světla a sluníčka a chladné počasí nám nedovoluje dělat to, co by nám přinášelo radost a energii.

Fenomén „Blue Monday“

Tento termín byl poprvé použit v roce 2005 a označuje třetí pondělí v lednu jako den, kdy se mnoho lidí, vzhledem ke kombinaci několika faktorů, včetně zimního počasí, finančních tlaků po vánočních nákupech a návratu do práce po svátcích, cítí nejhůře v celém roce.

Možná právě lednové deprese a špatné nálady Vám nedovolují pohnout se z místa. Chci Vás uklidnit – nejste v tom sama! I já si právě teď, v lednu, prožila pocit nedostdobráctví, marnosti a zmaru. Nic mi nedávalo smysl a nějak jsem se po Vánocích nemohla znovu „nakopnout“ k práci a činnosti. Připadalo mi, že jsem nic nedokázala a vůbec jsem neviděla nic, co by mně přinášelo radost. Ráda maluju, tvořím a čtu, ale ani tohle mě nebavilo.

Ale našla jsem něco, co mně pomohlo znovu se do všeho opřít a vydat se na novou cestu do nového roku. Klíčové pro mě bylo zhodnotit si, kde se právě teď nacházím a jakou cestu nechávám za sebou. Z jakého místa se do toho nového roku vydávám. K těmto otázkám mě navedl workshop Stáni Stiborové (Podnikání z Pláže) a věřím, že pomohou i Vám.

Kde se právě nacházím?

Začneme otázkou, která nám pomůže podívat se do nitra naší duše. Kde se právě teď nacházím? Co jsme se naučila (i o sobě) během minulého roku? Tato reflexe nám pomůže lépe pochopit naše aktuální místo v životě a stanovit výchozí bod pro naši cestu vpřed.

3 VĚCI, KTERÉ SE MI V UPLYNULÉM ROCE PODAŘILY (co jsem dokázala, na co jsem pyšná):

1…………………………………………………………………………………………………….

2…………………………………………………………………………………………………….

3…………………………………………………………………………………………………….

Jakou cestu nechávám za sebou?

Prozkoumejte svůj minulý rok. Jaké byly Vaše úspěchy? Co jste se naučila z výzev a neúspěchů? Jste na správné cestě, nebo je třeba udělat změny? Zhodnocení minulosti Vám poskytne cenné ponaučení pro budoucnost.

3 VĚCI, KTERÉ JSEM SE V UPLYNULÉM ROCE NAUČILA (co se mi povedlo, jak jsem vyrostla):

1…………………………………………………………………………………………………….

2…………………………………………………………………………………………………….

3…………………………………………………………………………………………………….

3 VĚCI, KTERÉ MI V UPLYNULÉM ROCE UDĚLALY RADOST (co mě potěšilo, z čeho jsem se radovala):

1…………………………………………………………………………………………………….

2…………………………………………………………………………………………………….

3…………………………………………………………………………………………………….

Nyní se zamyslete a odpovězte si na následující otázku: Jak se můj život za minulý rok proměnil? CO JE V MÉM ŽIVOTĚ JINAK, NEŽ BYLO PŘED ROKEM?

………………………………………………………………………………………………………

Z jakého místa se vydávám dále?

Nyní se podívejme do budoucnosti. Jaké jsou Vaše sny a cíle pro nový rok? Čeho byste chtěla dosáhnout? Jakým směrem se chcete vydat?

Tato otázka Vám pomůže vytvořit jasné vize a plány pro příští rok:

CO CHCI VE SVÉM ŽIVOTĚ ZMĚNIT?

………………………………………………………………………………………………………

Další důležitou součástí tohoto zhodnocení sebe sama a své cesty je uvědomění si, jak se chci v jednotlivých oblastech svého života cítit v tomto roce. Nesoustřeďte se na to, čeho chcete dosáhnout, co dokončit nebo začít, co získat nebo čeho se zbavit. Zaměřte se na své emoce a na to, jak se chcete opravdu cítit, tedy na své pocity.

JÁ, MŮJ ŽIOVT, VOLNÝ ČAS, SNY – jak se v této oblasti chci cítit?

………………………………………………………………………………………………………

VZTAH, MANŽELSTVÍ, PARTNERVTÍ – jak se v této oblasti chci cítit?

………………………………………………………………………………………………………

RODINA, PŘÁTELÉ, BYDLENÍ, DOMOV – jak se v této oblasti chci cítit?

……………………………………………………………………………………………………..

PRÁCE, PODNIKÁNÍ, CHARITA, SEBEREALIZACE – jak se v této oblasti chci cítit?

………………………………………………………………………………………………………

PENÍZE, REZERVA, INVESTICE – jak se v této oblasti chci cítit?

………………………………………………………………………………………………………

ZDRAVÍ, KONDICE, TĚLO, STRAVA – jak se v této oblasti chci cítit?

………………………………………………………………………………………………………

Sebepoznání a nové možnosti

Nechcete být na to sama? Tak pak Vás s radostí zvu do Facebookové skupiny „Proměňuji a tvořím svůj život“! 🌸

Otevřela jsem tuto skupinu s pevnou vírou, že každá žena v sobě nese sílu a potenciál pro pozitivní změny ve svém životě. Chtěla bych, abychom se na této cestě osobního růstu a proměny podporovaly navzájem. 

Během následujících týdnů se budeme věnovat tématům, jako je sebepoznání, osobní rozvoj a tvorba vizí. Budeme společně procházet cvičeními a otázkami, které nám pomohou objevit nové možnosti a posunout se směrem k našim cílům.

Proč právě tato skupina?

Každý potřebuje nějaké bezpečné místo pro sdílení, podporu a inspiraci. Všichni procházíme různými fázemi života, ať už jsou to změny v práci, vztazích nebo vnitřní proměny a každá potřebujeme v určité fázi podpořit, načerpat inspiraci a posílit svou vlastní sílu. Společně můžeme objevovat cestu k plnohodnotnějšímu životu.

Co můžete očekávat?

V naší skupině se budeme věnovat koučování, sdílení rad a inspiraci. Společně budeme prozkoumávat vztahy, změny v životě, finanční rozhodnutí a mnoho dalšího. Ráda bych, abychom vytvořily prostředí, kde se můžete otevřeně podělit o své zkušenosti a najít podporu od ostatních žen na stejné cestě.

Neváhejte se proto přidat do této skupiny a zapojit do diskuse. Sdílejte své myšlenky a zkušenosti. Naše komunita je zde, aby vás podpořila na cestě k lepší verzi sebe samých.

Těším se na společné objevování nových horizontů a vytváření života plného smyslu a radosti v roce 2024!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *