OD ÚKLIDU KE KLIDU

Od úklidu ke klidu

První článek na blogu. Hmmm.  Jak začít, o čem psát a jak to celé uchopit? Tyhle otázky se mi honí hlavou už několik dní. Několik dní nedělám nic jiného, než přemýšlím, jak předat to, co mám v hlavě tak, aby vám to dávalo smysl a třeba i někomu pomohlo. To bych si přála moc. Aby mé zkušenosti, znalosti a nápady pomohly ostatním. 

A kdo jsem?

Jmenuju se Stáňa, je mi skoro 42. Mám manžela, dceru (ta má koně), psa, kočku, králíka, želvu a rybičky. Ráda chodím (za jakéhokoliv počasí), maluju, čtu, jezdím na výlety, hledám kešky, cestuju po světě, dělám na zahradě, pěstuju rajčata, pořád něco okopávám, přerovnávám, uklízím a stěhuju.

Mám ráda, když mají věci své místo a má to řád. Nerada něco hledám a vždycky, když hledá někdo něco, tak já vím, kam sáhnout a kde to najít.

Poslední dobou se taky zbavuji přebytečných věcí, kterými máme zahlcený dům. Je to opravdu osvobozující proces. Mám vždy obrovskou radost, když naložíme auto a odvezeme věci do sběrného dvora nebo do charitativních kontejnerů. Miluju ten prázdný a uklizený prostor, kde pak proudí nová a živá energie.

A s tím souvisí i název této stránky … je to prostě od úklidu ke klidu… 🙂

Úklid je pro mě vlastně taková forma meditace. Jde o třídění nejen věcí, ale převážně myšlenek. Je to vlastně detox. Detox domu a hlavy.

Nenudím se 🙂

Trochu mě mrzí, že spousta lidí vnímá ty ostatní, co uklízí, jako ty, kteří nemají nic lepšího na práci nebo mají tak nezajímavý život, že si ho vyplňují úklidem. Za sebe můžu říci, že i přesto, že fakt hodně ráda uklízím, tak můj život je plný dobrodružství a rozhodně se nenudím ani jedinou minutu dne.

S manželem a dcerou jsme procestovali už pořádný kus světa a když zrovna necestujeme, tak jezdíme po Čechách, chodíme po lesích, sbíráme houby, lezeme na rozhledny, hledáme kešky. Spoustu času trávím venku na zahradě, věnuji se bylinkám. Když mám chuť, tak maluju nebo jinak tvořím. No a největší relax je pro mě čtení knih.

A taky k tomu vydělávám peníze, aby byly radosti a ne starosti. 😉 Prostě jsem úplně normální a úklid pro mě není středobodem vesmíru. Jen ho dělám ráda. A taky ráda dělám spoustu jiných smysluplných věcí. Věcí, které mě těší, přinášejí mi radost a někomu jinému třeba i užitek. 

Proč jsem se rozhodla psát blog

Takže proč vlastně píšu blog? No, protože si myslím, že mám co předat. A taky mě to asi bude docela bavit.

A co tu můžete čekat? Nějaké ty tipy ohledně:

A pak tu taky najdete nějaké ty

Těším se na setkávání s vámi. 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *