OD ÚKLIDU KE KLIDU

Můj příběh

Kdo jsem?

Jmenuji se Stáňa a jsem vztahová, životní a úklidová koučka a asistentka
při třídění a vyklízení.

Jsem máma jedné mladé slečny a manželka jednoho báječného chlapa. Pracuji na různorodých projektech, kde se realizuji, ale hlavně na projektech, které mě baví. 

Z domova jsem si vytvořila místo, které mě podporuje a ve kterém se cítím skvěle. Jednoho dne jsem totiž přišla na to, že by bylo fajn zbavit se nepotřebných věcí a věcí, které mi nedělají radost. A tak jsem se do toho pustila. Uklidila jsem si nejen doma, ale i ve své mysli, ve své duši a ve svých vztazích. 

Ráda budu i Vám průvodkyní na cestě za poznáním sebe samé a Vašich vztahů.

Jak to mám dnes?

Dnes mám harmonické manželství a už přes 17 let žiju ve spokojeném, vyrovnaném a respektujícím vztahu.

Chápu svého manžela, znám jeho nálady, potřeby, touhy a přání. Jsem nejen manželkou, ale jak můj muž říká „jeho nejlepším parťákem“.

U svého manžela jsem nalezla pochopení, podporu, lásku, něhu a otevřenou náruč.

I on je mým nejlepším přítelem. Společně vychováváme naši dceru, krok po kroku vytváříme a budujeme náš vztah a láskyplný domov.

Ale nemyslete si, že jsme to tak měli vždy. Cesta sem byla poměrně dlouhá a plná překážek.

Když se ohlédnu zpět, za svými předchozími partnerskými vztahy, všechny měly jedno společné; můj partner byl, v mých očích, vždy důležitější než já.

Vždy jsem potřeby, touhy, přání a plány svých partnerů stavěla na první místo. Jejich spokojenost pro mě byla zásadní. Stále jsem se snažila vyhovět všem jejich přáním a potřebám a vůbec jsem si neuvědomovala, že tím dělám jednu chybu za druhou.

Neměla jsem vlastní zájmy a nic mě nebavilo. Jak jsem pochopila později, nevážila jsem si sama sebe. Pořád jsem jen seděla doma a čekala, až se přítel objeví ve dveřích a zahrne mě láskou.

Jenže ono se to nedělo. Většinou to dopadlo tak, že když se konečně vrátil domů, byla jsem tak naštvaná, že nebyl se mnou, že jsem mu pěkně hned, mezi dveřmi, vynadala a vyčetla kde co.

Láska se postupem času samozřejmě vytratila a mně zbyly jen oči pro pláč, hromada výčitek a otázek proč? Stále jsem se považovala za oběť a nikdy si nepřipustila, že chyba by mohla být ve mně.

Stále jsem jen snila o životě s laskavým mužem a zdálo, že to zůstane jen nesplněným snem.

Můj balzám na bolavou duši

Když jsem začala chodit se svým současným manželem, vlastně jsem ani jiný vzorec partnerského chování neznala a neuměla. Jenže on byl úplně jiný než všichni moji dosavadní partneři. Od začátku vztahu byl velmi podporující, chápající a byl mým balzám na bolavou duši a vyhladovělé srdce.

A jelikož mé dospívání bylo velmi bouřlivé, toužila jsem po klidu a domácí pohodě. A on mi to všechno dával a plnil. Brzy jsem otěhotněla a narodila se nám dcerka.

Úklid mého nitra

Splnil se mi sen a já se rozhodně nehodlala smířit s tím, že by i tento vztah mohl dopadnout tak, jako ty předchozí. Začala jsem tedy pátrat po informacích, jak by měl vlastně takový „správný“ vztah vypadat.

Přečetla jsem velké množství knih o vztazích, seberozvoji a sebehodnotě. Strávila jsem hodiny vyhledáváním informací na internetu. Absolvovala jsem množství seminářů a kurzů na téma osobního rozvoje.

Začala jsem meditovat, malovat obrazy a chodit do přírody, kde jsem nabírala sílu.

Můj život se velice zklidnil a zharmonizoval. Má rodina mě ve všem podporovala a já prožívala radost a vděčnost z každého dne.

Také jsem došla k poznatku, že pokud chci mít dlouhodobě spokojené partnerství, je potřeba pracovat nejen na vztahu samotném, ale především sama na sobě. Uvědomila jsem si, že to, co se musí změnit, jsem já samotná. Přišla jsem na to, že se CHCI změnit.

Přišla jsem, jak na to

Najednou jsem viděla, kde celou tu dobu dělám chyby a že ty chyby se opakují stále dokola. Věděla jsem, že toto je řešení a cesta, kterou se chci dál vydat. Znamenalo to vážit si sama sebe.

Začala jsem na sobě pracovat a velice brzy přišla pozitivní změna. I mé kamarádky a kolegyně si všimly, že jsem spokojenější a můj manžel ještě víc. Postupně se začaly ptát a chodit si pro rady.

Strávily jsme dlouhé hodiny povídáním si a analyzováním jejich vztahů a problémů. Vymýšlely jsme různé strategie a postupy, jak vše napravit a dát do pořádku. Jak vytvořit v jejich vztazích pevná pouta, harmonii, respektující a podporující prostředí. Někdy bylo potřeba určitých kompromisů, ale všeobecně se nám vždy podařilo najít tu správnou cestu.

A jednoho dne mně to konečně došlo! Wow, vždyť to je přeci to, co mě baví a co fakt umím! To je to, o čem dokážu hodiny mluvit. Zatím byl každý, komu jsem pomáhala, nadšený a spokojený, tak proč to nezkusit!

Na základě těchto poznatků jsem si uvědomila, že chci své zkušenosti a znalosti sdílet i s ostatními ženami. Absolvovala jsem dvě koučovací školy a stala se koučkou. A teď můžu své zkušenosti a služby nabídnout i Vám.

V současné době nabízím ženám koučovací sezení a konzultace na téma vztahů, zdraví, práce, seberozvoje a seberealizace a také organizace prostoru, třídění věcí a úklidu.

Po absolvování koučovacích sezení, budete schopna své uvědomění, aha momenty a nápady převést hned do reality.

Vytvoříme spolu plán a jednotlivé akční kroky. Najdete si svůj směr, vytvoříte si svůj vlastní systém. Vše si promyslíte a zároveň rovnou vyzkoušíte a prožijete. Vydáte se svou vlastní cestou, která bude vyhovovat právě vám.

A já tu budu pro Vás. Podpořím Vás, inspiruji a nasměruji. A to nejen v oblasti  vztahů, osobního rozvoje a úklidu, ale i v dalších životních situacích.

Nabízím Vám svůj vhled do Vašich situací se kterými si nevíte rady. 

sTÁHNĚTE SI E-BOOK ZDARMA

Kolo rovnováhy