PŘÍBĚH o nespokojené Stáně + 5 KROKŮ pro funkční vztah

Kdysi dávno žila věčně nespokojená a nešťastná Stáňa se svou rodinou v paneláku. Každý den, celých 7 let, chodila do práce a vracela se domů nešťastná a frustrovaná z toho, jak se cítila nedoceněná. Ani ve vztazích to nebylo jiné. Stále se snažila někomu zavděčit a přizpůsobit se, až ztratila sama sebe, svou hodnotu a svou duši.

Jednoho dne si Stáňa uvědomila, že i když se jí zdá, že se jí nedaří mít takové vztahy, jaké by si přála, tak přesto za ní chodí ostatní ženy pro rady. Chtěly vědět, jak to udělat, aby měly harmonické vztahy se svými blízkými.

Vyslechla si spoustu příběhů o nenaplněné lásce, nespokojených partnerstvích a manželstvích a také o tom, jak se ženy cítí ošklivé, nechtěné a méněcenné.

Díky tomu v sobě Stáňa odkryla talent pomáhat ženám, aby se našly, pochopily své blízké a své vztahy. Často trávila hodiny konzultováním vztahů svých kamarádek a mnohdy i kamarádů, známých a někdy i neznámých lidí.

Kvůli tomu začala Stáňa studovat, dále se vzdělávat a rozvíjet. Navštěvovala různé kurzy, semináře a přednášky, přečetla spoustu knih a publikací na téma partnerské a lidské vztahy a osobní rozvoj.

Výsledkem bylo, že po letech, co na sobě každý den makala, našla sama sebe. Uvědomila si, co od života chce a také, co nechce. Vyčistila vztahy se svými blízkými a vytvořila svůj projekt Šťastné a sebevědomé ženy. Na svém webu začala zveřejňovat články, vedla konzultace pro ženy a spolupracovala s internetovým magazínem Flowee, do kterého přispívala svými články na téma partnerských vztahů.

Ovšem ani tady Stáni cesta nekončila. Protože je to holka zvídavá, plná touhy po dalším vzdělání a vědění, pracovala na sobě dál. A protože byla plná informací, které chtěla předat dalším ženám, aby se i ony našly, dále se už netrápily v nefunkčních vztazích a věděly, že nejdůležitějším člověkem pro ně musí být ony samy, napsala e-book Šťastná a sebevědomá ve vztahu.

Konečně mohla své zkušenosti předávat dál, dalším ženám, pěně uceleně a na jednom místě.

Tak to je ve zkratce můj příběh. Zní to idylicky že? Mohlo by se zdát, že dnes už jsem jen a jen šťastná a celé dny se vznáším na obláčku. Že si s manželem žijeme náš vysněný život. Ale není tomu tak.

Na každém vztahu se musí stále pracovat. Někdy je potřeba velká spousta kompromisů, a ještě větší dávka tolerance a respektu.

Stejně tak, jako každý jiný pár, se i my čas od času pohádáme. Náš vztah se neustále posouvá dál. Každým dnem ho budujeme a utváříme. Vyvíjí se. A někdy úplně jiným směrem, než bych si přála. Ovšem jedna věc je jistá. Svého muže moc miluju a moc si ho vážím. Jsem neskutečně šťastná, že ho mám (že se máme navzájem 🙂 ). Je to můj nejbližší člověk, na kterého se můžu za jakékoliv situace spolehnout. Vážím si každého dne, který můžeme strávit spolu a těším se na každý další.

A proč vám to tady povídám? No člověku se tak trochu uleví, když zjistí, že je na tom někdo stejně blbě… 😉 a také získá naději, když zjistí, že i ten, kdo na tom byl stejně blbě, se dnes už má lépe.

Už v předchozích článcích jsem vám psala o tom, jak jsem v době dospívání ztratila své sebevědomí a o mém vztahu, který ze mě vysával všechno. Moc dobře vím, jaké to je, když si vás váš partner neváží, uráží vás a využívá. A také vím, jak moc těžké je od takového partnera odejít.

Ještě těžší je potom znovu najít to sebevědomí, které je zašlapané hluboko do země. A o to hůř se pak navazuje nový vztah a vytváří důvěra k novému partnerovi. Je zapotřebí udělat určitě kroky, díky kterým vytvoříte silný a stabilní vztah. Musíte si je uvědomit hned na začátku vztahu a hlavně se jich držet každý den, i když někdy to může být opravdu těžké.

A jaké kroky jsou ty, díky kterým bude váš vztah silný a stabilní?

1. Tolerance a respekt

Tolerance je základem úspěchu v každém vztahu. Nikdo nemá rád, když je omezován. Každý občas rád zajde někam s kamarády nebo chce naopak být sám. Respektujte to. Ovšem pamatujte, že tolerovat neznamená porušovat pravidla.

2. Komunikace

Sedíte večer vedle sebe na gauči a čučíte na telku? Nemáte si co říct? Tak to jste na začátku velkého problému. Říkáte si, že je to normální? Tak to vás vyvedu z omylu. Není to normální. Normální je spolu komunikovat, mluvit. Vyhnete se tím rozčarování a údivu na tím, že je něco jinak, než jste si přála. Do hlavy vám totiž nikdo nevidí a myšlenky nikdo číst neumí.

3. Důvěra

Pokud není ve vztahu důvěra, nemůže nikdy pořádně a dobře fungovat. Podezírání a prohledávání osobních věcí vždy znamená nedůvěru. Nedůvěra oslabuje váš vztah a ničí ho. Postupně a pomalu. Ale ničí. Tečka.

4. Společné aktivity

Společný zájem jednoznačně posílí a prohloubí váš vztah. Máte si o čem povídat, trávíte spolu čas, funguje tolerance a důvěra.

5. Ohleduplnost

Buďte k sobě navzájem ohleduplní, rozdělujte si domácí práce, péči o děti a v neposlední řadě přispívejte do domácnosti každý svým finančním dílem. Budete vědět, že si můžete navzájem sebe vážit a spolehnout se na sebe.

Možná už cítíte, jaký smysl má to, proč vám to píšu. Jsem totiž úplně stejná, jako většina žen a žiju úplně stejný, pro někoho možná obyčejný, život. A čím jsem starší, tím víc chápu a vím, co dělat, aby ten život opravdu šťastný byl.

Ráda předám své zkušenosti i vám. Nebojte se na mě obrátit. Klidně piště na mail stana@stanislavakrajickova.cz nebo se přidejte k naší facebookové skupině Šťastné a sebevědomé ženy.

Všechny jste vítány!

Přidat se do skupiny můžete tady >> Uzavřená facebooková skupina Šťastné a sebevědomé ženy.

Autor: Stanislava Krajíčková

Ukazuji ženám cestu, jak pochopit sebe samé, své partnery a blízké a tím vytvářet v jejich vztazích pevná pouta a harmonii.
Na individuálních konzultacích vedu ženy k poznání, že všichni jsme v pořádku právě takoví, jací jsme.
Jsem autorkou e-booku Klíč ke šťastnému vztahu a projektu Tvořivá dílna Kreásek
Více o mně si přečtěte zde >>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *