OD ÚKLIDU KE KLIDU

TWA hotel na letišti JFK

Při naší cestě na Britské Panenské ostrovy jsme si udělali zastávku a strávili noc v TWA hotelu na letišti JFK.

Hotel se nachází v budově bývalého terminálu TWA na letišti Johna F. Kennedyho v New Yorku. Tento ikonický modernistický terminál byl navržen architektem Eerem Saarinenem a otevřen v roce 1962. Po mnoha letech provozu byl v roce 2001 uzavřen a nyní byl přeměněn na hotel.

TWA hotel byl otevřen v roce 2019. Nabízí 512 pokojů, z nichž každý je vybaven prvky, které odkazují na éru letů TWA. Na pokojích jsou umístěny repliky původních telefonů, a některé z pokojů nabízejí výhled na letištní ranveje.

Kromě ubytování nabízí TWA hotel i další prostory, jako jsou restaurace, bary, kavárny a obchody s módními doplňky. Hosté si mohou také prohlédnout mnoho exponátů a artefaktů ze světa letectví, které jsou vystaveny po celém hotelu.

Uniformy vystavené v hotelu

TWA byla známá pro své ikonické uniformy, které byly navrženy několika slavnými módními návrháři, jako jsou Ralph Lauren, Pierre Balmain a Valentino.

Jednou z nejznámějších uniform je „Jet age“ uniforma navržená od francouzského návrháře Christiana Diora, kterou nosily letušky v 60. letech. Tato uniforma měla elegantní a vkusný design, s úzkými sukněmi, které se rozšiřovaly v krajích, a s košilí a šátkem zdobenými ikonickým TWA logem.

Další uniformou, která je v TWA hotelu vystavena, je „Space age“ uniforma navržená od amerického návrháře Olega Cassiniho v roce 1971. Tato uniforma měla futuristický vzhled, s výraznými barevnými pruhy a kovovými tlačítky, která dodávala letuškám kosmický vzhled.

Letadlo Connie

Letadlo Lockheed Constellation, známém také jako Connie, bylo jedním z nejpopulárnějších dopravních letadel v 50. letech 20. století, a TWA měla v té době velkou flotilu těchto letadel. V TWA hotelu je vystavena originální Connie, která byla zakoupena společností TWA v roce 1958 a v roce 1961 byla přeměněna na výcvikový a testovací letoun pro NASA.

Letadlo Connie v TWA hotelu bylo pečlivě zrestaurováno a umístěno na střeše bývalého terminálu TWA, což poskytuje návštěvníkům unikátní pohled na letadlo a na letištní prostředí. Uvnitř letadla je zachována většina původních prvků, včetně sedadel a přístrojů v pilotní kabině.

Letadlo Connie v TWA hotelu je považováno za jednu z největších atrakcí hotelu a zajímavou ukázku historie letectví.

Muzejní exponáty v hotelu

TWA hotel je také plný muzejních exponátů, které připomínají historii společnosti TWA a celého letectví. Mezi nejvýznamnější exponáty patří:

  1. Letecké modely – V TWA hotelu jsou vystaveny modely letadel, které používala společnost TWA během letů. Tyto modely zahrnují ikonické letouny jako Lockheed Constellation a Boeing 707.
  2. Uniformy – Jak jsem už zmínila dříve, TWA byla známá pro své ikonické uniformy letušek, které byly navrženy slavnými módními návrháři. V TWA hotelu jsou vystaveny různé uniformy, které TWA používala v průběhu let.
  3. Fotografie – V hotelu jsou vystaveny historické fotografie letiště JFK a společnosti TWA, včetně snímků z 50. a 60. let, kdy společnost TWA dosahovala vrcholu své popularity.
  4. Předměty denní potřeby – V hotelu jsou také vystaveny předměty denní potřeby, které TWA nabízela svým cestujícím v průběhu let. Mezi nimi jsou například ubrousky, poháry, koše na odpadky a další.
  5. Technologie – V hotelu jsou také vystaveny různé technologické exponáty, které připomínají vývoj letectví. Mezi nimi jsou například staré rádia, televizory a reproduktory, které TWA používala během letů.

Všechny tyto exponáty představují zajímavý pohled na minulost letectví a na historii společnosti TWA, a návštěvníci TWA hotelu si je mohou prohlédnout při svém pobytu v hotelu.

Plakáty

Na stěnách v hotelu jsou také vystaveny plakáty, které připomínají historii společnosti TWA a letectví obecně. Tyto plakáty jsou zároveň součástí celkového designu hotelu a přispívají k vytvoření autentického letištního prostředí.

Plakáty zahrnují různá témata, jako jsou lety TWA do různých destinací, letadla TWA, historické reklamy a další. Mnoho z těchto plakátů je velmi barevných a výrazných, což přispívá k vytvoření příjemné atmosféry.

Design plakátů v hotelu TWA vychází z původních letáků a plakátů, které TWA používala v průběhu let. Mnoho z těchto plakátů bylo navrženo nebo inspirováno slavnými designéry, jako byli například David Klein a Paul Revere Williams.

Vyhřívaný střešní bazén

Na střeše hotelu TWA najdete bazén. Bazén je otevřen celoročně a je vyhřívaný. Je jedním z nejvýraznějších prvků TWA hotelu a nabízí hostům skvělý zážitek, koupání i v zimních měsících a nádherný výhled na okolní letiště a město.

Další zajímavosti v hotelu

V prvním patře hotelu je umístěn unikátní obchod s letadlovými suvenýry, který prodává mnoho věcí spojených s historií společnosti TWA a letectví obecně. Hosté zde mohou zakoupit například modely letadel, trička s logem společnosti TWA.

Dále zde najdete několik konferenčních místností a salonků, které jsou k dispozici pro hosty a firmy. Tyto místnosti mají vysoké stropy, původní design a jsou vybaveny nejmodernější technologií.

Celkově je TWA hotel skvělým místem pro hosty, kteří se zajímají o historii letectví a chtějí si užít unikátní zážitek v autentickém letištním prostředí. Nám se moc líbil a určitě jsme zde nebyli naposledy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *