Může mít nevěra pozitivní účinek na vztah?

Když jsme zamilovaní, není nikdo jiný než osoba, kterou milujeme, po kom bychom toužili. Naše ego ustupuje do pozadí a my pociťujeme neskonalé štěstí.

Postupně se však ego vrací do hry a náš pocit štěstí se začne pomalu vytrácet. Pokud v tuto dobu nezačneme na vztahu pracovat a nepřeklopíme ho do další fáze, převládne u nás pocit, že ztrácíme něco nádherného a začneme hledat způsob, jak to znovu získat, tedy se znovu zamilovat.

Právě pocit zamilovanosti je onen ztracený pocit štěstí. Ten, kdo je tedy nevěrný, by se dal definovat jako někdo, kdo není šťastný a neustále své štěstí hledá.

Pokud nevěrník nehledá další možnost se zamilovat, je velmi pravděpodobné, že hledá něco, co mu v současném vztahu chybí. Když to není zamilovanost, tak je to sex.

„NEVĚRA nezačne polibkem nebo schůzkou. Začne tím, že mažeš zprávy, které tvůj partner nesmí vidět…“

V případě odhalené nevěry je velice těžké zachovat si chladnou hlavu a podívat se na celou věc bez zbytečně vyhrocených emocí. Málokdo si totiž, v aktuálním citovém rozpoložení, dokáže uvědomit a připustit, že nevěra většinou není jen chybou partnera, který podvedl.

Tím, v žádném případě, nechci nevěru omlouvat. Bezesporu je špatná a nikdy není řešením! Nevěra pouze zrcadlí nespokojenost jednoho z partnerů ve vztahu. A když ještě ve vztahu chybí komunikace a nespokojenost se neřeší, protože se o ní nemluví, přijde právě (ve většině případech) nevěra.

Do vztahu dvou osob vstoupí někdo třetí, kdo nabídne nespokojenému partnerovi to, co mu právě v danou chvíli, u současného partnera, chybí a co postrádá.

 „Neopouštěj toho, koho miluješ pro toho, kdo se ti líbí. Protože ten, kdo se ti líbí tě opustí pro toho, koho miluje.“

 Je možné nevěru odpustit?

Někdo je schopný odpustit, jiný ne. Míra tolerance je u každého z nás jiná. Někdo odpustí a pro jiného nevěra ve vztahu znamená totální ztrátu důvěry a nevidí jiné východisko než rozchod.

Co v případě odhalené nevěry nikdy nedělejte (i když to bude NESKUTEČNĚ A SEBEVÍC TĚŽKÉ!)

Nikdy se neptejte a nepátrejte KDE, KOLIKRÁT, JAK A ZA JAKÝCH OKOLNOSTÍ. Tohle totiž vědět nechcete! Tyto informace Vám s ničím nepomůžou, k ničemu nejsou a jedině Vám ještě víc ublíží.

Zůstat nebo odejít?

  1. Především zkuste bez emocí vykomunikovat, proč k nevěře došlo a co bylo její příčinou.
  2. Zvažte, zda-li chcete s nevěrníkem zůstat nebo jestli není jiného východiska než odchodu (rozchodu/rozvodu).
  3. Klidně si sepište, co Vás s partnerem spojuje, jestli to splňuje Vaše představy o vztahu a jestli je tyto představy možné naplnit se současným partnerem.
  4. Dále si představte, jestli byste do vztahu šla znovu, kdybyste se mohla vrátit na jeho začátek.
  5. Odpovězte si na další důležité otázky jako například, jestli se na partnera těšíte, máte společné zájmy, je mezi vámi chemie, máte si co říct, jak často se hádáte a jestli dodržujete dohody.

Pokud jste se oba rozhodli, že ve vztahu zůstanete, tak si uvědomte, že tím teprve vše začíná. Jedete od budu nula. Nevracíte se tam, kde jste skončili. Stanovte si pravidla komunikace, uzavřete dohody a ty také dodržujte.

 Může mít nevěra pozitivní účinek na vztah?

Ano, v některých případech může mít nevěra na vztah i pozitivní účinek. Může totiž prověřit hloubku a kvalitu vztahu. Třeba ve chvíli, kdy si nevěrník uvědomí, co všechno by mohl ztratit a začne si svého protějšku o to více vážit.

A jaký máte na nevěru názor vy? Opustily byste nebo ne? Pojďte si o tom popovídat do uzavřené facebookové skupiny Šťastné a sebevědomé ženy.

Pozvěte do ní své kamarádky, kolegyně, známé a přítelkyně, zkrátka všechny stejně naladěné ženy. Můžeme se navzájem inspirovat, sdílet své zkušenosti, motivovat, ptát se, radit si, podporovat se a navázat nová přátelství.

Všechny jste vítány!

Přidat se do skupiny můžete tady >> Uzavřená facebooková skupina Šťastné a sebevědomé ženy.

Autor: Stanislava Krajíčková

Ukazuji ženám cestu, jak pochopit sebe samé, své partnery a blízké a tím vytvářet v jejich vztazích pevná pouta a harmonii.
Na individuálních konzultacích vedu ženy k poznání, že všichni jsme v pořádku právě takoví, jací jsme.
Jsem autorkou e-booku Klíč ke šťastnému vztahu a projektu Tvořivá dílna Kreásek
Více o mně si přečtěte zde >>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *