Můj příběh o cestě za poznáním sama sebe

Dnes mám harmonické manželství a žiji ve spokojeném a vyrovnaném vztahu. Chápu svého manžela, znám jeho nálady, potřeby, touhy a přání. Jsem nejen manželkou, ale jak manžel říká „jeho nejlepším parťákem“.

​Pracuji na různorodých projektech, kde se realizuji, ale hlavně na projektech, které mě baví a hlavně jsem se přijala taková, jaká jsem. Vážím si sama sebe, mám se ráda, i když nejsem dokonalá a mám spoustu chyb a vad na kráse. 🙂

Ovšem cesta sem byla nesmírně dlouhá, plná překážek, vzteku a mnohdy i pláče.

Dříve jsem si nevážila sama sebe ani své práce. Dělala jsem vše jen proto, že se to prostě musí nebo by se to asi dělat mělo. Vůbec jsem si neuměla užívat života a všeho, co s sebou přináší. Stále jsem se snažila plnit něčí očekávání a někomu se přizpůsobovat. Já jsem nebyla já.

​Každý můj vztah dopadl stejně – stejně špatně. Vždy jsem se tak moc snažila ve všem vyhovět svému partnerovi, až jsem pokaždé zůstala sama. Dnes už vím, že to bylo tím, že jsem nikdy neměla vyrovnaný vztah. Pokaždé byl partner „něco víc než já“, respektive já sama jsem se pasovala do role „služky a pečovatelky“.

Vždy jsem každému chtěla vyhovět a pomoci i za cenu, že odložím své vlastní plány „na někdy“ (rozuměj „na nikdy“). Vždy jsem se snažila o to, aby každý v mém okolí byl spokojený. Spokojenější než já. Neznala jsem totiž svou hodnotu. Nepřipadla jsem si důležitá.

A roky plynuly a já stále jen běhala okolo ostatních a doufala, že se něco změní. Samo.

​To, že dělám něco špatně a že to vůbec není dobře, jsem pochopila až po tom, co se do mého života vrátila má sestra. Sestra, která byla 15 let závislá na drogách. Sestra, o které jsem tolikrát prohlásila, že mou sestrou vlastně už není a nikdy nebude. A najednou tu byla a byla „čistá“. Žádné drogy nebrala a byla rozhodnutá, že už ani brát nechce. S manželem jsme se dohodli, že jí pomůžeme s návratem do „normálního“ života.

​Opět se stala mou sestrou a dnes je i mou nejlepší kamarádkou. Teď, po několika letech, jsem jí neskutečně vděčná za to, že se tu objevila i za tu zkoušku, kterou jsem, díky ní, musela projít.

Naučila mě strašně moc. O životě. O sobě samé. O tom, co člověk všechno dokáže, když prostě jen chce.

​Uvědomila jsem si, že i já se musím změnit. Že se CHCI změnit. Věděla jsem, že toto je cesta, kterou se chci dál vydat. Vážit si sama sebe. Přijmout se taková, jaká jsem a mít se tak ráda.

​Začala jsem navštěvovat semináře a kurzy sebekoučinku a sebe přijetí, ženské kruhy, konstelace, regresní terapie, ale i kreativními kurzy, kde jsem si upevňovala své sebevědomí.

​Otevřely se mi nové obzory.

Je pravdou, že kdybyste mi před několika lety řekly, že budu nad takovými tématy, v té době pro mě takovými „šílenými ezo“ tématy, přemýšlet a že se rozhodnu těmto věcem věnovat, tak bych na vás zůstala koukat s otevřenou pusou a ťukala si při tom na čelo.

Pro mě byla tato témata hodně dlouhou dobu tabu a cestu k nim jsem opět našla až přes svou sestru. I když si pamatuji, že v pubertě jsem k „těmto věcem“ tíhla, tak s nástupem dospělosti jsem je v sobě potlačila a byla jsem spíše orientovaná dost věcně.

Vše jsem chtěla rozumně chápat a analyzovat, mít logické argumenty a vysvětlení a nějaké přemýšlení nad rituály, kartami, ženskou energii a cykličností, intuicí, minulými životy a regresí, konstelacemi a podobnými věcmi, tak na to nebylo v mém světě vůbec místo.

​Ovšem práce na sobě samé mě velice obohacovala a bavila. Najednou jsem si vážila sebe sama a stavěla jsem se na první místo.

Naučila jsem se říkat NE

​Uvědomila jsem si, že vše, co se v mém životě odehrálo, tak prostě a jednoduše mělo být. Byla to cesta. Pochopila jsem, že i to špatné, co se nám děje, má nějaký důvod.

V mém životě nastala velká změna, kterou nemohlo přehlédnout ani mé okolí. Najednou jsem cítila, že bych se o své poznatky a zkušenosti chtěla dělit s ostatními. Že by jim mohly také pomoci, jako pomohly mně. Jenže, jak to udělat? A tak přišel nápad a vznikl tento blog a projekt.

​Skrze své články a e-booky chci všem ženám předávat své zkušenosti, aby i ony mohly být šťastné a sebevědomé.

​Pro začátek si stáhněte můj e-book zdarma s názvem Jak se stát ženou, kterou muži neopouští a zjistěte, že klíčem ke spokojenému a harmonickému partnerství jste především vy sama. Další produkty zdarma si můžete prohlédnout tady >>

​Věřím, že můj projekt má smysl a kdyby pomohl i jen jedné z vás, budu spokojená.

​S láskou

  • Stáňa

Autor: Stanislava Krajíčková

Ukazuji ženám cestu, jak pochopit sebe samé, své partnery a blízké a tím vytvářet v jejich vztazích pevná pouta a harmonii.
Na individuálních konzultacích vedu ženy k poznání, že všichni jsme v pořádku právě takoví, jací jsme.
Jsem autorkou e-booku Klíč ke šťastnému vztahu a projektu Tvořivá dílna Kreásek
Více o mně si přečtěte zde >>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *