Jak překonat bolest z rozchodu

Máte pocit, jako by vám někdo vyrval srdce z těla a šlápl na něj. Cítíte to, co jste si mysleli, že není. Že se o tom jenom mluví a není to možné. Cítíte fyzickou bolest. Prostě vás to bolí, jak kdyby někdo bodal do vašeho těla. Ta bolest je taková, že nemůžete spát, nemůžete jíst, nemůžete dělat běžné věci, prostě nemůžete nic. Protože jediné, co děláte a co zvládnete dělat, je stále myslet na to, jak to bolí a přemýšlet o tom, proč se to stalo zrovna vám. Co jste udělali špatně, co jste měli udělat líp nebo co jste dělat neměli a čím jste co způsobili.

Lidi vám říkají, že to bude dobré, že to přejde, že to spraví čas. Nevěří vaší bolesti, říkají, že už se máte přestat litovat a máte začít normálně žít. Ale ono to prostě a opravdu nejde. Někteří vás obviňují z toho, že něco hrajete, že chcete být zajímaví nebo na sebe pořád strhávat pozornost. Jenže vy o žádnou pozornost nestojíte, a naopak si přejete, aby vám všichni dali pokoj, nic po vás nechtěli a nechali vás být jen s vaším smutkem. Se smutkem, který nechápou a asi ani nikdy nepochopí.

Nejhorší nejsou večery, nejhorší jsou rána

Za ten den si nějak zvyknete na to, že to tak prostě je. Nejhorší jsou rána. Když se vzbudíte, první mikro vteřiny nevíte, čí jste a pak si na všechno znovu vzpomenete. Uvědomíte si realitu, vše se vám promítne v paměti a znovu a znovu prožíváte tu strašnou fyzickou bolest, která najednou prostoupí celé vaše tělo. A opět nejde nic než jen čekat na večer, až půjdete spát. Utečete do snu a ráno se zase vzbudíte, na vše si vzpomenete a celý den znovu trpíte.

Říkáte si, že už to musí přestat a ono to stále nepřestává. Na hrudníku cítíte bolest, uvnitř hrudníku cítíte bolest. Bolí vás srdce. Nebo je to možná duše. Duše, která ztratila jsou druhou půlku, svou lásku. Proto se asi říká, že jsme ztratili svou spřízněnou duši…

Hlavu máte jako v mlze, tělo slábne, nohy dělají nějaký pohyb, který mají naučený. Nejíte, protože to prostě nejde. Chřadnete. Pořád pláčete, sedíte, koukáte, nechápete, co se to děje a co se to stalo. Koukáte před sebe a pořád dokola se snažíte přijít na to, kde byla ta chyba. Proč se to stalo? Proč to nedopadlo jinak a proč se to stalo zrovna vám? A zase jen pláčete a doufáte, že se ráno vzbudíte a bude to všechno pryč.

Věřte, že všechno spraví a vyléčí jedině čas. A není to jen klišé, co se tak říká. Je to fakt. I když vám tento fakt teď vůbec nepomůže. A co vám tedy pomůže? Čtěte dál…

Co NEDĚLAT po rozchodu

  1. Zakazovat si emoce

To opravdu nepomůže! Takže plačte, vztekejte se, křičte a nadávejte. Emoce prostě musí ven.

  1. Prohlížet si společné fotky a mučit se vzpomínkami

Tak to je další věc, která vám rozhodně nepomůže. Vše schovejte do krabice a šoupněte do sklepa. Ať ho nemáte na očích.

  1. Volat mu, potkávat se, neustále si předávat nějaké věci osobně, scházet se.

Tak to je opravdu to nejhorší, co můžete pro sebe udělat. Pokud to děláte, sypete si sůl do živé rány! Nejlepší je prvních pár měsíců po rozchodu se vůbec nevídat a nebýt moc v kontaktu. A proč? Když se vídáte, on ví, že vás stejně už nechce a je mu to fuk. Ale vy v sobě živíte naději na návrat, která už dávno není.

  1. Propadat alkoholu, cigaretám, práškům, drogám, jídlu

Smutek umí plavat, víte to? Po vypité lahvi vám bude ještě hůř. A ještě do toho ta kocovina…

  1. Pátrat po tom, jestli už má za vás náhradu a vyzvídat informace od společných známých

Známé tím otrávíte a nebudou se s vámi chtít vídat, protože vědí, že vás nezajímají oni, ale informace. A pokud budete slídit a pátrat sama, ublížíte zase a jen sama sobě.

Co vám informace o tom, jestli chodí s někým jiným, dá? K čemu vám bude dobrá? K ničemu … akorát se bude víc trápit.

  1. Kašlat na sebe, zanedbávat se, izolovat se doma

Jděte ven! I kdybyste šla jen na procházku, tak jděte. Neseďte doma a nekašlete na sebe. Jste jediný člověk, se kterým budete až do smrti, tak ať to není otrava. 🙂 Ne vážně, samota nikomu neprospívá a v této fázi života není vůbec dobrá.

  1. Házet na něj špínu a očerňovat ho

Možná vám to teď připadá jako dobrý nápad a možná máte i pocit, že si stejně nic jiného nezaslouží než to, aby o něm každý věděl „pravdu“ a to „jaký je“.

Ale věřte, že tahle radost a „terapie“ se brzy promění v pocit trapnosti a znemožnění se. Takže takhle také ne. Zachovejte si svou důstojnost!

  1. Okamžitě hledat nového partnera nebo hledat každý den zapomnění v jiné posteli

Tohle nefunguje ani náhodou. Stále totiž srovnáváte, nebo to děláte z trucu. Mužům, které si najdeme hned po rozchodu, se říká „převozník“. Vám možná pomůže přenést se přes nejhorší, ale nikdy s ním nezůstanete dlouho a jemu akorát ublížíte. A ubližovat určitě nechcete.

Takže se nejdříve naučte žít sama se sebou, najděte si koníčky, vyrážejte s přáteli a dopřejte si relax od vztahů a teprve pak, až budete umět žít sama, začněte hledat nového partnera, abyste mohla žít s někým.

Chcete vědět, co naopak po rozchodu dělat, aby vám bylo co nejdříve lépe? Tak koukněte >> SEM <<

 

 

 

Autor: Stanislava Krajíčková

Ukazuji ženám cestu, jak pochopit sebe samé, své partnery a blízké a tím vytvářet v jejich vztazích pevná pouta a harmonii.
Na individuálních konzultacích vedu ženy k poznání, že všichni jsme v pořádku právě takoví, jací jsme.
Jsem autorkou e-booku Klíč ke šťastnému vztahu a projektu Tvořivá dílna Kreásek
Více o mně si přečtěte zde >>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *