Pravda o tom, proč muži podvádějí své ženy – 3.díl: Na vzhledu nezáleží

Srovnáváte se? Říkáte si, že tamta kolegyně se Vašemu partnerovi musí líbit, protože je štíhlejší, má dlouhé blond vlasy, plnější rty, sportovnější postavu, hezčí kolena, menší nebo větší prsa nebo kulatější zadek?

Tak toto Vás asi překvapí.. Podle daného výzkumu pouze 12 % mužů, kteří podváděli své partnerky, řeklo, že jejich milenka byla fyzicky atraktivnější než jejich žena.

Vzhled milenky nehraje roli

Jinými slovy, muži nezahýbají proto, že by si mysleli, že s lépe vypadající ženou budou mít lepší sex než se svou partnerkou.

Ve většině případů podvádí, aby zaplnili svou emocionální prázdnotu. Milenka jim rozumí a chápe je. Sex je pro ně pak už jen jakýmsi příjemným a chtěným bonusem.

Zaměřte se tedy na to, aby vztah s Vaším partnerem byl postaven na vzájemné lásce, porozumění a podpoře.

Pak neuslyšíte onu větu: „Ale ona mě chápe!“  Chápejte ho Vy.

I prostředí má vliv na nevěru

77 % mužů, kteří podvádí své partnerky, má kamaráda, který také podvádí nebo podvedl svou ženu. Muž pak nabude dojmu, že je to normální a běžné. Vždyť ten kamarád je vlastně bezva chlap, o rodinu se jinak stará, děti má rád a táta je skvělý. Rozvádět se nechce, tak co je na tom vlastně špatného?

Je zřejmé, že zakazovat vašemu partnerovi takové kamarády, nemá žádný smysl. Bylo by možná fajn, kdyby se s nimi nevídal a nenavštěvoval prostředí, které nabízí pokušení. Kdyby se scházel jen s takovými lidmi, kteří mají spokojená manželství. Ale realita je jiná.

Snažte se tedy vy sama svému partnerovi ukázat, co ve Vás má a o co by mohl, případnou nevěrou, přijít.

Malé shrnutí

Nemyslete si tedy, že za nevěrou Vašeho partnera stojí jen a pouze sex. Není tomu tak.

Milenky mívají navrch především v podpoře muže, v pochopení a v citových projevech. Milenky mají zkrátka sílu a energii na to, aby muže obdivovaly a denně mu dokazovaly, jak je pro ně jedinečný.

Chovají se, jako většina manželek na začátku vztahu. Plánují vztah, budují ho a utužují.

Muž pak často získává pocit, že s manželkou se doma vlastně jen nudí, kdežto čas strávený s milenkou je plný akce a novinek.

Kdy muži odchází se svými milenkami?

Rozhodnou se právě v tu chvíli, kdy nabudou přesvědčení, že život s milenkou bude větší vzrůšo a větší zábava. Většinou je do jejich náruče vrhne hromada drobností, prkotin a malicherností. Po nějaké době si pak ale uvědomí, že s milenkou to za dva roky bude stejné, jak s manželkou.

Zhruba 70 % mužů, kteří odešli od manželky k milence uvádí, že po určité době začali u milenky cítit podobné zklamání, jako předtím u manželky.

Kdy jsou naši manželé / partneři nejvíc „v ohrožení“?

Je to především v době, kdy do rodiny přijdou děti. Nastává období velkých změn, žena už se nemůže soustředit jen na svého partnera a „servis“ musí poskytnout především dítěti. To velká většina mužů velice špatně snáší a toto období vnímá tak, že už na ně partnerka nemá čas a nedává jim dostatečné množství své pozornosti.

O tom, jak pečovat o vztah, když přijdou děti, si můžete přečíst v mém článku na blogu >>

Podobně nebezpečná může být i doba, kdy naopak děti dospějí a opouští domov. Pár pak zjišťuje, že je vlastně celá léta, kromě společné péče o potomky, nic nespojovalo. Že vlastně žili pro děti, a ne pro sebe.

Nedopusťte, aby se něco podobného stalo ve vašem vztahu. E-book Klíč ke šťastnému vztahu bude pro Vás tím nejlepším průvodcem.

Autor: Stanislava Krajíčková

Stáňa se věnuje vztahovému poradenství a kočinku. Jejím cílem je pomáhat ženám, aby se cítily šťastně, spokojeně a sebevědomě.  Je autorkou e-booku Klíč ke šťastnému vztahu. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *