Pravda o tom, proč muži podvádějí své ženy – 1.díl: Emoce jsou důležité!

Asi každou ženu aspoň jednou v životě napadla otázka, proč vlastně muži podvádějí své manželky a přítelkyně. Co je TO, co je zavede do náruče jiné?

Pokud jste někdy došla k závěru, že má váš milovaný manžel nebo partner milenku, byl to pro Vás určitě velký šok. A pokud jste si myslela, že je Váš vztah v naprostém pořádku, nic mu nechybí a je ideální, musel to pro Vás být šok o to větší.

Ale, ruku na srdce, byl váš vztah opravdu bez chyby? Byl v něm šťastný i Váš partner? Zeptala jste se ho někdy? Opravdu vše u vás doma probíhalo tak, že jste OBA mohli říci, že jste spokojeni?

Myslím si, že nejsou muži, kteří by chtěli z principu a záměrně ubližovat. Spíše si myslím, že je k tomu něco donutí. Nějaké okolnosti a vývoj vztahu. Samozřejmě jsou mezi nimi i výjimky, ale ty jsou, bezesporu, i mezi ženami. Mám jen pocit, že muži se svými trápeními a starostmi ohledně vztahu, tak často, a tak rádi nesvěřují, jako ženy.

Jsou v tom emoce!

Protože muži, daleko méně než ženy, dávají najevo své city a emoce. Neradi se hádají, něco rozebírají, v něčem se šťourají. Ovšem to, že s Vámi partner nerozebírá dopodrobna každou nastalou situaci a neustále po Vás nechce, abyste ho ujišťovala, že ho milujete, neznamená, že nemá city. Má. A má city stejné, jako máte Vy.

Stejně tak, jako Vy chcete, aby Vás partner chápal, vážil si Vás a cenil si Vaší snahy, ať už děláte cokoli, chce to i on. Muži si jen o takovou pochvalu a „poplácání po zádech“ nechtějí říkat, připadá jim to nemužné. A možná právě z tohoto důvodu jsou jejich emoční potřeby velice často přehlíženy.

Velká část žen si dokonce myslí, že muži žádné emoce nemají, když je nedávají najevo.

Přitom z výzkumů vyplývá, že 48 % mužů bylo nevěrných své partnerce právě z emocionálních důvodů. Tedy proto, že jim ve vztahu chybělo porozumění, pochopení a ocenění jejich snažení.

Není to tedy ten prostý pud a sex, co muže žene do náruče jiné ženy!

Výzkumy také ukazují, že se celých 66 % mužů cítí při podvádění provinile. Což dokazuje, že i muži mají city.

Dokonce 68 % mužů, kteří byli svým partnerkám nevěrní, si nikdy nepředstavovalo, že by někdy nevěrnými byli a téměř všichni si přáli, aby k nevěře vůbec nedošlo.

V čem je ona lepší než já?

Kolikrát jste si řekla: V čem je lepší, než já? Co mu dá, co já nemám nebo nedám?

V mnoha případech to může být právě to porozumění. Vždyť jen 6 % mužů, kteří podvedli své partnerky, mělo se svou milenkou sex ten samý den, co jí potkali.

Co z toho tedy vyplývá?

Ve skutečnosti se se svou milenkou zná 73 % mužů déle, jak měsíc, než s ní má první sex. Znamená to tedy, že i Vy máte dostatečně dlouhou dobu na vypozorování prvních varovných příznaků, že se k nevěře schyluje. A tedy i dost času na to, něco proti ní podniknout.

A jaké to jsou? Dočtete se v druhém dílu, tohoto seriálu.

Zatím si stáhněte e-book zdarma Jak se stát ženou, kterou muži neopouští a přečtěte si, co můžete udělat proto, abyste se právě Vy stala tou jedinou ženou jeho života. 😉

Autor: Stanislava Krajíčková

Stáňa se věnuje vztahovému poradenství a kočinku. Jejím cílem je pomáhat ženám, aby se cítily šťastně, spokojeně a sebevědomě.  Je autorkou e-booku Klíč ke šťastnému vztahu. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *