Jak překonat partnerskou krizi – 5.díl, Stojí váš vztah za záchranu?

Jak jsem již psala v předchozím článku, překonat krizi ve vztahu musí chtít oba partneři.

Pokud jste tedy společně došli k závěru, že váš vztah stojí za záchranu a chcete na něm společně pracovat, zde je několik tipů, jak začít.

Říkejte věci na rovinu, telepatie nefunguje

Říkejte věci na rovinu, tak jak je cítíte, a tak jak jsou. Možná máte někdy pocit, že se vám nedostává toho, co si zasloužíte. Ale co když je problém v tom, že si o to jednoduše neřeknete a doufáte, že váš partner uhodne vaše přání? Že umí číst myšlenky? Tak to vás zklamu. Neumí. Pokud si něco přejete, budete mu to muset říct.

Naučte se dělat kompromisy

Snažte se vždy domluvit a dosáhnout kompromisu a neočekávejte, že by mělo být vždy po vašem. Buďte otevřená argumentům partnera a s čistou myslí, klidně i s odstupem času, vše zvažte. Ne vždy musíte mít pravdu, a ne vždy je zrovna váš návrh ten, který je správný.

Buďte tedy připravená i na variantu, že ne vždy s vámi bude váš partner souhlasit. Pokud náhodou k neshodě dojde, respektujte se navzájem.

Nechtějte, aby parter trávil veškerý čas jen s vámi

Správná a chytrá žena respektujte koníčky a kamarády svého partnera a chápe, že má život i mimo jejich vztah. Protože chytrá žena ví, že jí vlastně ani nic jiného nezbývá.

Pokud se budete snažit svému partnerovi jeho koníčky zakazovat, povede to akorát k hádkám a k jeho frustraci. Muži své koníčky a hobby potřebují.

Dělejte věci kvůli sobě

Od malička všichni plníme očekávání někoho jiného. Ať už to jsou rodiče nebo instituce jako je školka nebo škola a v dospělosti zaměstnání nebo náš partner. Žijeme podle druhých, plníme jejich přání nebo dokonce příkazy a v tom všem zapomínáme sami na sebe.

Stále se snažíme někomu něčím zavděčit a dělat věci tak, aby se to těm ostatním líbilo a zamlouvalo. Názor druhých je pro nás důležitější než ten náš. Dělejte tedy věci kvůli sobě a kvůli tom, že to chcete Vy.

Najděte si společné zájmy a společný smysl vztahu

Krizi ve vztahu mnohem lépe překonáte, když budete mít společnou vizi, proč v partnerství setrvat. Ať už to bude společný domov, rodina, společné nové tradice, společné sny nebo zájmy a společné trávení volného času.

Pokud se objeví ve vztahu nějaká komplikace, není třeba hned házet flintu do žita. Pokud mají oba partneři zájem a chuť, lze vztah velmi dobře zlepšit a proměnit.

Každý den je nový začátek a byla by přeci škoda zahodit vztah kvůli drobné krizi, která se, čas od času, objeví asi v každém vztahu.

Potřebujete radu, podporu nebo prostě jen vyslechnout a sdílet právě třeba Vaší situaci? Pokud ano, nezapomeňte se přidat do naší facebookové skupiny Šťastné a sebevědomé ženy.

Pozvěte do ní své kamarádky, kolegyně, známé a přítelkyně, zkrátka všechny stejně naladěné ženy. Můžeme se navzájem inspirovat, sdílet své zkušenosti, motivovat, ptát se, radit si, podporovat se a navázat nová přátelství.

Všechny jste vítány!

Přidat se do skupiny můžete tady >> Uzavřená facebooková skupina Šťastné a sebevědomé ženy.

Autor: Stanislava Krajíčková

Stáňa se věnuje vztahovému poradenství a kočinku. Jejím cílem je pomáhat ženám, aby se cítily šťastně, spokojeně a sebevědomě.  Je autorkou e-booku Klíč ke šťastnému vztahu. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *