Malování na textil – podklad tvořený barvou v rozprašovači a šablonkou

Malování a razítkování na trička (nebo jiný textil) je moje srdeční záležitost. Sice nejsem profík a někdy mi to nejde tak, jak bych si přála, ale o to víc to mám ráda a stále to zkouším znovu a znovu. 😊

Nejraději tvořím podklad přes šablonku rozprašovačem. Šablonku určitě nějakou doma máte a pokud ne, není vůbec těžké si jí vyrobit. Stačí si na papír vytisknou nebo nakreslit nějaký motiv a ten pak vystřihnout.

Na fotografii můžete vidět šablonky, které jsem si vytvořila už před několika lety.

A jdeme na to. Šablonu si pečlivě narovnáme na místo, kde chceme obrázek mít, zatížíme, aby neodstávala od podkladu a stříkáme vybraným odstínem (barvou na textil v rozprašovacím spreji).

Při rozprašování barvy si dávám vždy pozor, abych sprej domáčkla dokonce a to proto, aby se mi na podkladu neudělaly kaňky.

Silou stisku si také můžeme zvolit intenzitu rozprášení barvy.

Po nastříkání zůstane na šabloně spousta nevsáklé barvy a byla by škoda ji nevyužít a jen tak setřít. Opatrně tedy šablonu zvednu z místa, kde je přiložená na tričku, dávám pozor, aby mi barva nikde nestekla a neudělala kaňky. Šablonu obrátím a barevnou mokrou stranou jí položím na podklad a udělám otisk šablony. Opatrně zatlačím na šablonu, použiji k tomu papírové utěrky, přebytečná barva se do nich vsákne a nesteče na podklad.

Vznikne tak vlastně positiv a negativ jedné šablony.

To by bylo o rozprašování dnes vše. Příště vám ukážu, jak vytvořit barevný podklad molitanovým válečkem.

A mezi tím, co vy budete tvořit své dílo, můžou se vaše děti zabavit při vyplňování Pracovních a tvořivých listů skřítka Kreáska. Zdarma ke stažení jsou tady >>

Autor: Stanislava Krajíčková

Stáňa se věnuje vztahovému poradenství a kočinku. Jejím cílem je pomáhat ženám, aby se cítily šťastně, spokojeně a sebevědomě.  Je autorkou e-booku Klíč ke šťastnému vztahu. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *