DIY – 3 jednoduché recepty na výrobu domácího peelingu

Mým velkým koníčkem je výroba domácí kosmetiky. Vůbec ráda dělám vše, co se dá rukama vytvořit. 🙂 A proto vám dnes přináším článek s recepty na tři jednoduché domácí peelingy.

Co je peeling?

Peeling je mechanické obrušování pleti pomocí speciálních krémů a past s brusnými přísadami. Použít můžeme různé krémy například s drcenými mandlovými peckami, mořským pískem, mletou pemzou.

Při pravidelném používání peelingu se pleť vyhlazuje, je hezčí, zdravější, mladistvější a pevnější. Peeling je vhodný i při celkové únavě pokožky, nestejnoměrném zbarvení a pigmentových skvrnách, akné, rozšířených pórech a jemných vráskách.

Jak peeling používat?

Peeling provádíme proto, abychom odstranili poškozené vrstvy pokožky a poté k její regeneraci. U normální pleti je vhodná aplikace jednou za týden, u mastné pleti můžeme interval zkrátit na pět dní. Častější používání není vhodné, kůže se pak nemůže dostatečně regenerovat. Na pokožce se sklonem k vysoušení nebo u citlivé pleti bychom neměli provádět peeling častěji než jedno za tři týdny.

To mluvíme o pokožce obličeje. Dále je možné provádět peeling na celém těle (stehna a zadeček – proticelutitidový peeling) ruce, nohy atd. Na těchto částech těla je možné provádět peeling častěji.

Samotný peeling provádíme krouživými pohyby pomocí prstů. Peeling vždy používáme na vyčištěnou a navlhčenou pleť. Na obličeji postupujeme od středu směrem ven. Peeling neprovádíme při jakémkoli poranění pokožky.

A zde už jsou tři slibované recepty na domácí peeling:

1. Solný peeling (obličej, ruce, nohy)
Body scrub and bowl with flowers

Půl šálku oleje (použijeme mandlový, z hroznových semínek, z pecek meruněk, z lněného semínka nebo jiný masážní olej s jemnou strukturou).

Šálek jemné mořské soli.

5-15 kapek kvalitního esenciálního oleje.

Sůl dáme do mističky, přidáme olej a důkladně promícháme. Textura musí být dostatečně vlhká, aby to drželo pohromadě, ale ne moc olejová. Nakonec přidáme pár kapek zvoleného esenciálního oleje a opět dobře promícháme.

2. Domácí cukrový peeling (obličej, ruce, nohy)

Šálek třtinového cukru (já ještě pomelu, aby byl jemnější).

Půl šálku oleje (použijeme mandlový, z hroznových semínek, z pecek meruněk, z lněného semínka nebo jiný masážní olej s jemnou strukturou).

5-15 kapek kvalitního esenciálního oleje (např. levandulový, ten je relaxační, citrónová tráva – osvěžující, rozmarýn – stimulační).

Cukr dáme do mističky, přidáme olej a důkladně promícháme. Textura musí být dostatečně vlhká, aby to drželo pohromadě, ale ne moc olejová. Nakonec přidáme pár kapek zvoleného esenciálního oleje a opět dobře promícháme.

3. Kávovo – kokosový cukrový peeling

Půl šálku mletého třtinového cukru (opět ještě pomelu, aby byl jemnější).

Půl šálku mleté kávy (pokud pijete kávu turka, můžete použít lógr).

Jeden šálek kokosového oleje.

Opět vše dáme do mističky a pečlivě promícháme. Tento peeling můžete používat také jako anticelulitidový.

Já ho používám rovnou ve sprše. Vypnu vodu, nanesu peeling, promasíruji a pak spláchnu. Výhodou je, že po použití už nemusíte používat žádné tělové mléko nebo olej.

Autor: Stanislava Krajíčková

Stáňa se věnuje vztahovému poradenství a kočinku. Jejím cílem je pomáhat ženám, aby se cítily šťastně, spokojeně a sebevědomě.  Je autorkou e-booku Klíč ke šťastnému vztahu. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *