O Stáně

Kdo jsem? Jsem žena, manželka, maminka, dcera, sestra a kamarádka. Pro někoho nejsem nic a pro někoho jiného jsem celý svět. 

Miluju přírodu, podzimní procházky, letní deště, sluníčko a každý nový den. Svou rodinu a přátele, knihy, moře, mušle, čokoládu, dobré víno a jídlo, práci na počítači, pořádek, Geocaching a svá zvířátka. 

Celý můj život mě provází různé tvoření, které se v některých mých životních obdobích pro mě stalo jakousi terapií. Ráda cokoli vytvářím a tvořím a také se ráda realizuji na zahradě.

Z vlastní zkušenosti vím, jak moc bolí odmítnutí, ale i to, že i samota je krásná a potřebná. Vím, jak chutná láska ❤️, ale i zklamání. Také vím, jak se změní vztah po narození dětí, jak nepříjemné jsou pomluvy a jaké to je, když se obětujete pro druhé a sebe stavíte až na poslední místo.
 

V životě se řídím především svým srdcem a každý den se aspoň 10 minut snažím dělat to, co pro mě představuje splnění mého snu. 

Žiju každý moment naplno. Nechci, aby mi život proplul mezi prsty a já pak litovala, že jsem něco mohla, ale neudělala. 

Můj příběh o cestě za poznáním sama sebe

Dnes mám harmonické manželství a žiji ve spokojeném a vyrovnaném vztahu. Chápu svého manžela, znám jeho nálady, potřeby, touhy a přání. Jsem nejen manželkou, ale jak manžel říká „jeho nejlepším parťákem“. Stejně tak mám hezké
a přátelské vztahy se svou rodinou. Miluju své rodiče a má sestra je mou nejlepší kamarádkou.

Pracuji na různorodých projektech, kde se realizuji, ale hlavně na projektech, které mě baví. Vážím si sama sebe, své práce a svých schopností. Umím se ocenit a nedělám nic jen proto, „že by se to tak mělo“.

Ovšem cesta sem byla nesmírně dlouhá, plná překážek, vzteku a mnohdy i pláče.

 

Dříve jsem si nevážila sama sebe ani svých schopností. Dělala jsem vše jen proto, že se to prostě musí nebo by se to dělat mělo. Vůbec jsem si neuměla užívat života a všeho, co s sebou přináší. Stále jsem jen plnila něčí očekávání a někomu se přizpůsobovala.

Ve všem jsem chtěla vyhovět svému partnerovi, až jsem pokaždé zůstala sama. Můj partner byl pro mě „něco víc než já“, respektive já sama jsem se pasovala do role jeho „služky a pečovatelky“.

Ani vztahy v rodině nebyly ideální. Doma se vše točilo kolem mé sestry, která brala drogy. Rodiče byli naprosto zoufalí
a nevěděli kudy kam. Maminka se se mnou chodila o všem radit a doufala, že se sestra změní. A já se všemožně snažila, abych jim vše vynahradila za nás obě. 

Své plány jsem odkládala na „někdy jindy“ (rozuměj na nikdy). Chtěla jsem, aby každý v mém okolí byl spokojený. V té době jsem neznala jiný, než můj zaběhlý vzorec – hlavně vyhovět ostatním a přizpůsobit se. 

Díky tomu jsem si myslela, že „narážím“ na samé nemožné chlapy a rozhodla se, že nějaký čas raději zůstanu sama. A i když jsem neměla žádný vztah, což z mého pohledu značilo selhání a neúspěch, tak i přesto za mnou chodili ostatní pro rady.

Chtěli vědět, jak to udělat, aby měli harmonické vztahy se svými blízkými. Vyslechla jsem spoustu příběhů o nenaplněné lásce, nespokojených partnerstvích a manželstvích a také o tom, jak se ženy cítí ošklivé, nechtěné a méněcenné.

Díky tomu jsem v sobě odkryla talent pomáhat ostatním ženám, aby se našly, pochopily své blízké a své vztahy. Často jsem trávila hodiny konzultováním vztahů svých kamarádek a mnohdy i kamarádů, známých a někdy i neznámých lidí.

A právě díky příběhům a zkušenostem druhých, jsem ještě lépe začala chápat vztahy jako takovéHned jsem věděla, kde by bylo potřeba zapracovat a kde naopak ubrat. A dělalo mi velkou radost, že zrovna já jsem byla ta, za kterou přišli, když se necítili dobře nebo si nevěděli rady.

Ovšem, i když jsem pomáhala ostatním, neuměla jsem pomoct sobě. Vše se změnilo v době, kdy se do mého života vrátila má sestra. Ta sestra, o které jsem tolikrát prohlásila, že mou sestrou vlastně už není a nikdy nebude. 15 let brala drogy. A najednou byla zpět a byla „čistá“. Žádné drogy nebrala a rozhodla se, že už ani brát nechce. S manželem jsme se dohodli, že jí pomůžeme s návratem do „normálního“ života.

Opět se stala mou sestrou a dnes je i mou nejlepší kamarádkou. Teď, po několika letech, jsem jí neskutečně vděčná za to, že se tu objevila i za tu zkoušku, kterou jsem, díky ní musela projít. Naučila mě strašně moc. O životě. O sobě samé. O tom, co člověk všechno dokáže, když prostě jen chce.

Když jsem viděla, co dokázala, tak jsem i já chtěla změnit. Chtěla jsem se naučit říkat NE a stavět sebe samu na první místo. Mě a mé sny. Vážit si sama sebe. Přijmout se taková, jaká jsem a mít se tak ráda. Začala jsem navštěvovat semináře a kurzy sebekoučinku a sebe přijetí, ale i kreativní kurzy, na kterých jsem si upevňovala své sebevědomí. Bavilo mě učit se nové věci a objevovat, co všechno dokážu, když prostě jen chci. 

  • Upravit
 
 

Práce na sobě samé mě velice obohacovala a bavila. Najednou jsem si vážila sebe sama a věděla jsem, že nastal ten čas dělat to, co celý život chci a co mě baví.

Začala jsem se dále vzdělávat a rozvíjet. Prošla jsem několika kurzy on-line marketingu a on-line podnikání, přečetla jsem spoustu knih a publikací na téma partnerských a lidských vztahů a osobního rozvoje.

Výsledkem bylo, že po letech, co jsem na sobě každý den makala, jsem konečně našla sama sebe. Uvědomila jsem si, co od života chci a také co nechci. Vyčistila jsem vztahy se svými blízkými.

Na začátku roku 2017 jsem spustila projekt Šťastné a sebevědomé ženy, napsala e-book Šťastná a sebevědomá žena a začala spolupracovat s internetovým magazínem Flowee, do kterého jsem přispívala svými články (samozřejmě na témata vztahů a osobního rozvoje).

V tuto chvíli vedu konzultace pro ženy a vydala jsem svůj druhý e-book Klíč ke šťastnému vztahu.

Chcete se na něco zeptat e-mailem? Napište mi na stana@stanislavakrajickova.cz
Ráda vám odpovím.